atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

Sopot jest małym miastem i nie trzeba szukać długo miejsca do spania. Najlepiej zaplanować sobie przyjazd wczesnym ranem, do wieczora można pieszo obejść wszystkie hotele. Jeżeli przyjedziemy w pełni sezonu a szczególnie w dniach imprez jak sopocki festiwal piosenki, może być problem ze znalezieniem miejsca w tanim hotelu. W Sopocie obowiązuje stawka sezonowa, oznacza to, że od maja do września należy spodziewać się wyższych cen. Jeżeli szukamy taniego pokoju należy zacząć od hotelu chemik, jest to obiekt budowany w latach 70 tych XX wieku, posiada 88 miejsc, w tym 4 pokoje jednoosobowe, 16 pokoi dwuosobowych, 4 pokoje trzyosobowe. Nie wszystkie pokoje mają łazienki, na miejscu stołówka. Ceny kształtują się poniżej 100 zł za pokój jedno osobowy. Hotel oferuje całodobowe wyżywienie. Hotel usytuowany jest 100 metrów od plaży, przy trakcie spacerowa-rowerowym.

Apartament Hollywood Opis: Apartament nazwą nawiązuje do najważniejszego ośrodka amerykańskiej kinematografii, a wnętrze stylem przypomina designerskie rezydencje rodem ze wzgórz Hollywood. Apartament znajduje się w pięknej, staro-sopockiej, świeżo odrestaurowanej kamienicy, do której przynależy prywatny ogród. Pomimo, iż budynek znajduje się w samym centrum Sopotu, okolica Apartamentu Hollywood jest bardzo cicha i spokojna. Składa się on z pokoju dziennego, kuchni z częścią jadalnianą , dwóch sypialni oraz łazienki z kabiną prysznicową. Jest to idealne miejsce dla rodzin, czy przyjaciół. W chłodniejsze dni można ogrzać się przy kominku, a osobne wejście do Apartamentu, zapewni prywatność i swobodę.

Apartament NOWY YORK Opis: Apartament zlokalizowany jest w najbardziej prestiżowej lokalizacji Sopotu, w kameralnym apartamentowcu "Dom pod wieżą" przy ul. Grunwaldzkiej ,zaledwie 50 metrów od morza. Jest to apartament typu studio, lecz bardzo przestronny. Jego układ pozwala na swobodne korzystanie z Apartamentu przez 4 osoby. Dodatkowym atutem jest wysokiej klasy wykończenie i przepiękne elementy dekoracyjne pozwalające w pełni cieszyć sie pobytem w apartamencie, podczas wizyty w Sopocie.

biuro@royal-apartments.pl
tel: + 48 58 345 11 11
+48 790 500 635
www.royal-apartments.pl

Niedaleko jest położony Hotel Bursztyn ze zbliżonymi cenami, 90 miejsc, w tym 6 pokoi jednoosobowych, 26 dwuosobowych, 5 trzyosobowych, czteroosobowych. Na miejscu kawiarnia, bar, restauracja. Uprzednio był własnością miasta, został sprywatyzowany.

Również położony w sąsiedztwie Hotel Zatoka dysponuje pokojami gdzie ceny zaczynają się od 100 zł w góre od jednej osoby. Zatoka to przede wszystkim ośrodek szkoleniowo wypoczynkowy dla oświaty. Wybudowany w okresie międzywojennym w wystroju modernistycznym i wielokrotnie remontowany posiada 75 miejsc w pokojach 1,2,3 i 4 osobowych oraz dwuosobowe apartamenty. Wszystkie pokoje posiadają samodzielne łazienki i telewizję satelitarną. Na miejscu jest stołówka i sala bankietowa będąca w stanie pomieścić do 150 osób. Na pograniczu z Gdynią znajduje się również tani hotel miramar, jest to hotel budowany w latach 60-tych, ostatnio generalnie wyremontowany, także miejsce również warte odpoczynku.

Podobne lub nieco wyższe ceny będą również obowiązywać w wielu innych hotelach. Oczywiści jak interesuje nas komfort i nowoczesność można spróbować nowoczesnych sopockich hoteli budowanych w ostatnich latach, należą do nich; Hotel Europa, Hotel Haffner, Hotel Rezydent, Sheraton i parę innych.

No i oczywiście jest ten najsławniejszy sopocki hotel, Grand Hotel, który gościł wiele ważnych osobistości. Jeden z najstarszych hoteli w Sopocie wybudowany w 1927 roku posiada 190 miejsc, w tym 43 pokoje jednoosobowe, 61 pokoi dwuosobowych, 4 apartamenty dwuosobowe, 4 studia podzielone na dwa pokoje. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienki, telewizję satelitarną, restauracja, bar, cukiernia, dyskoteka, kasyno. Hotel zyskał sobie sławę goszczeniem wielu dygnitarzy i ważnych osobowości. Był tutaj Adolf Hitler, Charles de Gaulle, Fidel Castro i nawet kręcono odcinki serialu stawka większa niż życie z kapitanem Klossem. W hotelu został podpisany 1 października 1939 roku akt kapitulacji załogi Helu. W czasie wojny hotel był wykorzystywany przez armie niemiecką zarówno jako kwatera dowództwa jak i szpital polowy.

Jak również istnieje cała plejada hoteli dla średnio zamożnych obywateli, naprawdę jest, w czym wybierać, jest do dyspozycji ponad 40 różnych obiektów oferujących bardzo zróżnicowany standard. Do tego należy jeszcze doliczyć niezliczoną ilość apartamentów, kwater prywatnych itd.

strona domowa