atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

Najwięcej kawiarni spotkamy po obu stronach Monciaka, swoją różnorodnością mają coś do zaoferowania nawet dla najbardziej wybrednego turysty. Jedną z pierwszych kawiarni, jakie spotkamy wysiadając z dworca jest kawiarnia Kinski, mieszczącą się w wybudowanym w 1898 roku budynku gdzie urodził się aktor Klaus Kinski, widać tam też pamiątkową tablice. Prosto z Paryża przywędrowały też do Sopotu zimowe ogródki z gorącymi parasolami, którym niestraszna nawet śnieżyca. Pierwszy taki ogródek w Trójmieście, z którego można korzystać nawet zimą, otworzył sopocki Spatif. Trudno nie zgodzić się ze słowami Agnieszki, Osieckiej, że: "Gdynia daje poczucie siły, Gdańsk tradycji, a w Sopocie możesz sobie o wszystkim zapomnieć". Magia Sopotu działa i kto raz tu przyjechał długo nie zapomni o spędzonym tu czasie. To właśnie te kawiarenki, dzięki którym życie tętni na Moniaku do późnych godzin nocnych, nawet o trzeciej nad ranę w lato trudno jest tu znaleźć wolne miejsce. Każda ma coś specyficznego do zaoferowania i posiedziawszy w jednej, trudno się nie oprzeć znowu pokusie, aby jeszcze gdzieś nie przysiąść i spróbować, co mam dobrego podadzą tym razem.

"KAWIARNIA U HRABIEGO". Kawiarenka z ogrodem w zabytkowym dworku. Wnętrze zdobią prace sopockich artystów. Niedrogo, przytulnie, żywy kot do głaskania i gazety do czytania. Słodkie przysmaki: domowe ciasta, desery lodowe, dodatki do herbat, gorąca czekolada Wedlowsko do picia.

VANILLA CAFÉ. Nastrojowy lokal w bardzo ciepłych kolorach, kameralny i przytulny. Słodkie przysmaki: ciasta (pascha, semiczek, boston, tiramisu), kawy.

CAFE ART DECO, Zatrzymane w czasie miejsce - z kominkiem, sentymentalnymi fotografiami, babcinymi fotelami - romantycznie i mistycznie. Słodkie przysmaki: pasha, jabłecznik z bitą śmietaną i cynamonem, herbaty - 35 rodzajów i kawy - 20 rodzajów.

CAFE NESCAFE. Slodkie przysmaki: torty, tarty, torciki, tosca, serniki, szrlotka, babeczka kajmakowa, rogal croissant.

GALERIA 3 GRACJE. W kawiarni "3 Gracje" można napić się aromatycznej i wysoce szlachetnej, liściastej herbaty z wielu zakątków świata, kawy parzonej w klasycznej Elektrze i prawdziwej czekolady. W Galerii wystawia się i sprzedaje prace malarskie, rzeźby.

PATISERIA. Styl cukierni wiedeńskiej, lekko stylizowana na secesję. Słodkie przysmaki: torty, ciasto, kawa, herbata. Torty i ciasta na zamówienie, możliwość dostarczenia ciast pod wskazany adres.

MILANO DE MARCO. Legendarna lodziarnia z tradycją najlepszych lodów w Trójmieście.

COFFEE TASTE. Nowoczesny wystój, dobra kawa.

CAFFE VERGNANO 1882. Przytulne wnętrze, doskonała kawa, dobre wino, drinki.

CUKIERNIA WIEDEŃSKA. Styl cukierni wiedeńskiej, lekko stylizowana na secesję. Słodkie przysmaki: torty, ciasta, pieczywo, kawa, herbata, soki, koktajle, napoje, lody.

CUKIERNIA "RYDELEK" Latem lokal klimatyzowany. Słodkie przysmaki: sprzedaż i produkcja wyrobów ciastkarskich, piekarniczych, pasztecików, galanterii słodkiej, sprzedaż lodów, napojów chłodzących, kawy, herbaty.

Opisywanie każdego lokalu jak zabytku mija się z sensem, w lokalu sopockim zawsze tętni życiem, atmosfera się zmienia czasami z godziny na godzinę. To, co wywozimy z Sopotu to nie pojedynczy lokal, którego nazwy zresztą prawie nigdy nikt nie pamięta, a Sopocką atmosferę i te słodkie dziewczyny, co nam podawały równie słodkie ciastko w niejednym miejscu.

strona domowa