atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

Sopot jako miasto turystyczne ma szeroko rozbudowaną bazę hotelarską, która zaczęła się rozrastać pod koniec XIX wieku, powstały sławne i nowoczesne hotele E. Eissenhardta i Hugona Werminghoffa (1897), dzisiaj już nieistniejące.

W 1927 powstał najbardziej sławny sopocki hotel Grand Hotel, którego to nazwa często kojarzy się wielu z Sopotem i nikomu nie przyszło do głowy zmieniać jego nazwę przez prawie 80 lat. Ostatnio jego nazwa została zmieniona na Sofitel Grand Sopot , tak samo jak by zmienić nazwę najbardziej znanej i popularnej ulicy w Sopocie " Monte Cassino".

Większość sopockich hoteli jest usadowiona wzdłuż brzegu zatoki gdańskiej lub w jej bliskim sąsiedztwie, tylko nieliczne hotele usadowiły się w głębi miasta. Sopot staje się coraz droższym miastem, nic dziwnego, że powstaje tu coraz więcej drogich hoteli. Jak również nie brak miejsc hotelowych gdzie się można przespać w miarę tanio. Nie brakuje też prywatnych kwater, w dostępnych cenach, tym niemniej trzeba się liczyć z tym, że musimy wynająć pokój przynajmniej na parę dni.

Lata 90-te XX wieku po upadku komunizmu są okresem budowy paru nowoczesnych hoteli w Sopocie. Nie wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, że wszystkie hotele stoją prawie puste po sezonie (w lato też mało, kto ma pełną obsadę gości) i wystarczy zostawić bagaż na poczekalni kolejowej i spokojnie przespacerować się po całym Sopocie, aby wybrać sobie najciekawszy hotel. Nie mówiąc już o prywatnych pokojach gdzie nie tylko cena jest o połowę niższa od najtańszych hoteli, ale prywatni właściciele potrafią czasami zapewnić większy komfort.

Ceny pobytu ksztatują się na poziomie: (ceny orientacyjne tylko)

1) klasa ekonomiczna I - dwu, trzy, cztero i wieloosobowe pokoje - 280-360 PLN
2) klasa ekonomiczna II - dwu, trzy, czteroosobowe pokoje - 360-520 PLN
3) klasa standard - dwu i trzyosobowe pokoje w dwugwiazdkowych hotelach - 520-680 PLN
4) klasa pierwsza - jedno, dwuosobowe pokoje w trzy gwiazdkowych hotelach - 680-2.480 PLN

Istnieją też tanie hotele w Sopocie, do jednego z najtańszych hoteli sopockich należy hotel "Chemik" z 88 miejscami, gdzie za jedną osobę zapłacimy około 100 zł. W lato są czynne akademiki studenckie z bardzo tanimi pokojami.

strona domowa