atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Wykopaliska archeologiczne przeprowadzone na terenie Sopotu wskazują na znaki zamieszkania tego rejonu we wczesnej epoce żelaza około V w.p.n.e. Wydobywano w tym rejonie bursztyn, który szlakami handlowymi trafiał na dalekie południe aż do imperium rzymskiego. Pierwszy zapis gdzie widnieje nazwa Sopot pochodzi z 5 marca 1283 roku, kiedy to Książe Mściwój II nadał cystersom oliwskim Sopot jako jedna z kilku wsi. Rekompensując w ten sposób krzywdy doznane od krzyżaków z okresu ich panowania w tym rejonie. W późniejszym czasie Sopot stał się powoli miejscem gdzie chętnie gdańszczanie wyjeżdżali na wypoczynek, okres renesansu to szczególny okres, kiedy Sopot zaczął przybierać formy miasta wypoczynkowego. Momentem przełomowym było osiedlenie się na tym terenie lekarza armii francuskiej - Jeana Haffnera. Oczarowanym urokiem okolic postanowił zbudować zakład kąpielowy jednocześnie budując molo i park. Występujące w Sopocie solanki i borowina są wykorzystywane w kąpielisku, gdzie leczy się choroby narządów ruchu i reumatyczne. W niedługim czasie Sopot przekształcił się w popularny ośrodek wypoczynkowy, który zaczęły odwiedzać coraz większe rzesze zagranicznych jak i krajowych turystów.

8 października 1901 r. aktem nadanym przez władze pruskie w Berlinie rozpoczął Sopot egzystencję miasta. Zgodnie z postanowieniami Traktatu Wersalskiego Sopot będący miastem wielonarodowościowym znalazł się w granicach administracyjnych Wolnego Miasta Gdańska. W okresie powojennym Sopot upodobali sobie artyści. Sopocka galeria sztuki, której siedzibą są mury dawnego kasyna, jest jednym z ważniejszych ośrodków artystycznych w Polsce. W Operze Leśnej już od 35 lat organizowany jest coroczny Festiwal Piosenki. Sopot posiada wspaniałe obiekty sportowe: zespół kortów tenisowych, tor wyścigów konnych z krytą ujeżdżalnią oraz wyciąg narciarski na Łysej Górze. Na terenie historycznego zespołu kuracyjnego, obok Państwowej Galerii Sztuki funkcjonuje "Grand Hotel" z kasynem, molo, zespół balneologiczny oraz Łazienki.

W aglomeracji trójmiejskiej, Sopot w pierwotnych założeniach, miał pełnić funkcję rekreacyjną wobec uprzemysłowionych - Gdańska i Gdyni, z czasem stał się też bardzo znaczącym ośrodkiem handlowo-usługowym. Zmiany ekonomiczno-społeczne zachodzące ostatnio w Polsce, stworzyły Sopotowi nową pomyślną perspektywę rozwoju. Odzwierciedleniem nowo zachodzących zmian jest zmodernizowana główna ulica imienia Bohaterów Monte Cassino. Jest tu zlokalizowanych wiele sklepów oraz sporo lokali gastronomicznych i klubów nocnych. Miejsce to stanowi efektowne centrum handlowe, zaspokajające najwybredniejsze potrzeby gości oraz mieszkańców. Liczna sieć banków stawia Sopot w bardzo korzystnej sytuacji jako silnego ośrodka finansowego. Czego podporą jest liczna kadra fachowców, wywodzących się z sopockich wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego - prawa i ekonomii. Sopot jest zresztą swoistą przystanią intelektualną, usytuowanie filii uniwersytetu gdańskiego w Sopocie jak bliskość innych wyższych uczelni sprawiła, że spory odsetek mieszkańców legitymuje się wyższym wykształceniem. Dobre warunki inwestowania sprawiły, że jest tutaj zarejestrowanych parę tysięcy podmiotów gospodarczych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca daje to rekordowo imponujący współczynnik. W niedalekiej przyszłości Sopot pragnie ugruntować swoją pozycję jedną z najwspanialszych ośrodków rekreacyjno - turystycznych w Polsce.

Przywracanie miastu blasku rozpoczęło się na początku lat 90-tych, wraz z nastaniem nowych struktur politycznych. W powojennym okresie na wskutek zaniedbań i błędnej polityki wiele obiektów straciło swój pierwotny letnio - rezydencyjny charakter. Lata po 1990 roku to czas wielu nowych inwestycji, obecnie władze miasta nadrabiają stracone lata, zmienia się przede wszystkim Dolny Sopot. Ale nie tylko, już na początku lat 1990 wybudowano nowoczesny supermarket, który powstał na miejscu starego rynku przy ulicy 1-go Maja w górnym Sopocie. Kamienice przyległe do ulicy Bohaterów Monte Cassino, spełniające dawniej funkcję mieszkaniowe są dzisiaj miejscem intensywnego handlu i usług. Rozszerzenie charakteru wypoczynkowo - rozrywkowego miasta wiąże się również z przywróceniem do życia byłych pensjonatów i zaniedbanych domów wczasowych. W ofercie Rada Miasta znajdziemy wiele posesji do przetargów. Są to między inne obiekty znajdujące się w bliskiej odległości od plaży. Jak również powstaje powoli więcej nowoczesnych obiektów spełniających rolę hoteli jak i placówek handlowych? Tym niemniej Sopot to nie tylko turystyka, ale też miejsce przemysłu maszynowego, skórzanego i spożywczego.

steroids test kit